symulatory zawodowe
Symulatory zawodowe
Symulatory zawodowe, symulatory zawodowe, symulatory zawodowe
Wszystkie symulatory spełniają wymogi dla symulatorów pojazdów kolejowych, które określone zostały w § 6 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 23 października 2014 r. w sprawie ośrodków szkolenia i egzaminowania maszynistów oraz kandydatów na maszynistów (Dz. U. 2014 poz. 1566 z późn. zm.).
W symulatorze zapewniona jest pełna symulacja efektów dźwiękowych słyszalnych wewnątrz rzeczywistej kabiny pojazdu kolejowego.
W wirtualnym środowisku kolejowym można umieszczać „pociągi widma”, dla zainscenizowania wszystkich standardowych i niestandardowych sytuacji ruchowych łącznie z katastrofami. Wzbogaca to znacznie złudzenie rzeczywistości.
Możliwe do zaprogramowania symulacje awarii i niesprawności instalacji pojazdu kolejowego i pociągu.
Symulatory, z wyjątkiem symulatora pojazdu WM15, zostały wyposażone w urządzenia umożliwiające odtworzenie ruchu kabiny w trakcie jazdy.
Każdy symulator wyposażony jest w układ projekcyjny zapewniający doskonały, zbliżony do rzeczywistego, obraz widziany przez szyby kabiny. W trakcie jazdy możliwa jest zmiana warunków atmosferycznych i widzialności. Możliwy jest również wybór pory doby i pory roku.
Oprogramowanie symulatora umożliwia łatwe zmiany oznakowania linii kolejowej, ustawienia ruchomych i nieruchomych przeszkód na torze, z możliwością symulacji kolizji.
W trakcie symulowanej jazdy ustawianie dróg przebiegu na poszczególnych stacjach jest automatycznie związane z ustawianiem prawidłowych wskazań sygnalizatorów w sposób analogiczny jak w urządzeniach „srk” najnowszej generacji.
Wszystkie symulatory w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Gdyni są wyposażone w ETCS (Europejski System Sterowania Pociągiem).
Nad przebiegiem szkolenia czuwa kadra wysoko wykwalifikowanych maszynistów instruktorów.
PODCZAS KAŻDEGO SZKOLENIA UCZESTNIK:
Szkolenie kończy się omówieniem ze szkolonym przebiegu szkolenia. Na życzenie Klienta można wygenerować raport, który zawiera takie elementy jak zachowanie szkolonego, prawidłowe i nieprawidłowe postępowanie, stosowanie się do obowiązujących przepisów, instrukcji i procedur.
Kursanci otrzymują zaświadczenie potwierdzające odbycie szkolenia przy użyciu symulatora pojazdu kolejowego.