CENTRUM KONFERENCYJNO–SZKOLENIOWE „ZACISZE” W SPALE

OŚRODEK CAŁOROCZNY

„Zacisze” to Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe, w którym można z powodzeniem połączyć obowiązki zawodowe oraz wypoczynek. Spała jest miejscowością, która zachwyca na wiele sposobów, a dzięki niespotykanym warunkom klimatycznym sprawia, że czas spędzony tutaj jest niezwykłą przygodą. Nasze Centrum otoczone drzewami i mnóstwem zieleni buduje niesamowitą atmosferę, czego rezultatem są owocne rozmowy biznesowe, szkolenia czy konferencje. Sama w sobie miejscowość otaczająca placówkę urzeka sielskim klimatem, licznymi pomnikami przyrody i architektury, a także wieloma wydarzeniami, w których warto wziąć udział przebywając w tych uroczych zakątkach Polski Środkowej.

Nasze Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe „Zacisze” to idealny wybór na organizację konferencji, szkoleń, spotkań biznesowych, imprez integracyjnych przy ognisku, pikników pracowniczych, ale i wielu doniosłych wydarzeń, w tym przyjęć weselnych i uroczystych kolacji na naszej pięknej sali bankietowej. Otoczenie Spalskiego Parku Krajobrazowego, a także jego zachwycająca atmosfera służy również organizacji „zielonych szkół”, obozów i kolonii dla dzieci i młodzieży, czy wyjazdom rodzinnym.

NIEZWYKŁE MIEJSCE DLA KAŻDEGO

Spała to miejscowość, która dzięki swojej niemal bajkowej scenerii sprawia, że zarówno krótkie odwiedziny, jak i dłuższy pobyt stają się niesamowitym przeżyciem. W naszym Centrum w 77 pokojach z ogromną przyjemnością gościmy zarówno przyjezdnych przybywających w celach służbowych, jak również rodziny z dziećmi czy seniorów. Warunki naszej placówki pozwalają na organizację bankietów, wesel, imprez okolicznościowych i wielu innych wydarzeń, a przy tym służymy pomocą w organizacji wyjazdów grupowych. Szeroki wachlarz usług gastronomicznych pozwala nam odpowiedzieć na potrzeby i preferencje wszystkich naszych gości.

„Zacisze” jest obiektem o szerokim spektrum udogodnień i atrakcji dla odwiedzających nas gości. Oferujemy między innymi relaks w saunie i jacuzzi, aktywne spędzanie czasu podczas gry w bilard, piłkarzyki czy tenis stołowy, a dodatkowo dysponujemy także wypożyczalnią rowerów, na których można przemierzać okoliczny park krajobrazowy. Najmłodsi z pewnością znajdą wiele radości w pokoju zabaw z mini zjeżdżalnią i basenem z piłeczkami.

DOSKONALE ZAGOSPODAROWANA INFRASTRUKTURA OBIEKTU

Obszerny teren wokół obiektu oferuje zadaszony kompleks ogniskowy, w którym znajduje się aż 7 altan przeznaczonych do organizacji wydarzeń w plenerze. Miejsce to może być przy tym idealną przestrzenią dla imprez okolicznościowych dla nawet 140 osób. Specjalnie opracowany układ altan sprzyja integracji i miłej zabawie, a część główna, wzbogacona w palenisko ogniskowe pomieści w kameralnych boksach 40 osób. Mniejsze altanki to rozwiązanie dla grup do 15 osób, z kolei 2 duże z powodzeniem ugoszczą 30 uczestników zabawy. Starannie przemyślana konstrukcja altan pozwala wykorzystać je całorocznie – zimowe wyposażenie, w tym zdejmowane okiennice, pozwala bowiem stworzyć przyjemne warunki także w chłodniejsze dni.

W ogrodzie Centrum znaleźć można również wiele atrakcji dla najmłodszych, którzy mogą cieszyć się radosną zabawą na placu zabaw z huśtawkami, zjeżdżalnią i dużą piaskownicą, a wszystko w cudownym otoczeniu zieleni. Cały teren Centrum został ogrodzony, dlatego pozwala na zadbanie o bezpieczeństwo wszystkich uczestników imprez integracyjnych i okolicznościowych. Na terenie „Zacisza” znajduje się również parking doskonały zarówno dla samochodów osobowych jak i autobusów. Wśród nowości, nasz obiekt oferuje nowo wybudowaną halę, w której znaleźć można dwa symulatory do szkoleń maszynistów kolejowych.

DLACZEGO WARTO SKORZYSTAĆ Z NASZYCH USŁUG?

„Zacisze” w Spale to miejsce stworzone jako Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne, oferujące o wiele więcej niż tylko przestrzeń do organizacji wydarzeń biznesowych. Jest to bowiem idealna przestrzeń do kreowania niezapomnianych uroczystości rodzinnych, spotkań okolicznościowych, ale i do organizacji kolonii czy obozów dla większych grup dzieci i młodzieży. Znajdą u nas przyjazne warunki rodziny z dziećmi, seniorzy jak i pary, które marzą o romantycznym wyjeździe tylko we dwoje.

Cechy Główne

DOSKONAŁE POŁOŻENIE

Centrum „Zacisze” usytuowany w urokliwej miejscowości wypoczynkowej Spała, znajdującej się w centralnym obszarze Polski to idealne rozwiązanie pod wieloma względami. Bliska odległość większych miast jak Warszawa (120 km), Łódź (60 km), Radom (80 km), Częstochowa (120 km) czy Tomaszów Mazowiecki (9 km) czyni to miejsce idealnym punktem spotkań. Okolica ta, stanowi także wspaniałą przestrzeń dla miłośników przyrody, którzy wśród licznych atrakcji  mogą odkryć same niezwykłości, w tym rzekę Pilicę z dopływem Gać, gdzie podziwiać można misternie wykonane tamy bobrów.

Dookoła „Zacisza” każdy nasz Gość ma okazję nacieszyć oczy przepięknymi widokami na lasy, które obfitują w liczne ścieżki zdrowia, trasy rowerowe, a rzeka Pilica pozwala na przeżycie niesamowitej przygody na spływie kajakowym. Jest to miejsce wprost doskonałe na podładowanie baterii, relaksujący wypoczynek, ale i sprzyjające pracy i kreatywności. Czas spędzony w Spale będzie niezapomniany, a przy tym bardzo satysfakcjonujący.

ZAKWATEROWANIE

Centrum „Zacisze” dysponuje 171 miejscami noclegowymi w pokojach 1-, 2-, 3- i 4-osobowych oraz 2-sobowymi apartamentami. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienki, lodówkę i telewizor. Przyjazny i funkcjonalny wystrój jak również miła obsługa umilą pobyt każdemu.

SALE KONFERENCYJNE

Nasze  Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe stanowi kompleksowe rozwiązanie dla organizatorów konferencji, szkoleń, spotkań służbowych itp. Oferujemy 5 przestronnych sal konferencyjnych ze stałym dostępem do internetu oraz doskonałą akustyką. Do dyspozycji naszych Gości czeka:

 • duża Sala Konferencyjna dla 200 osób, a w ustawieniu teatralnym pomieści nawet 270 osób,
 • średnia Sala Narad dla 60 osób, a w ustawieniu teatralnym dla 90 osób,
 • średnia Sala Portretowa dla 60 osób, a w ustawieniu teatralnym dla 90 osób,
 • mała Sala Obrad dla 25 osób, a w ustawieniu teatralnym dla 40 osób,
 • mała Sala Myśliwska dla 30 osób, a w ustawieniu teatralnym dla 50 osób.

Każda z sal oferuje kompleksowe wyposażenie w zakresie sprzętu technicznego oraz audiowizualnego. Uczestnicy wydarzeń mogą korzystać z wielu dostępnych rozwiązań, wśród których znajdą projektory multimedialne, ekrany, flipcharty, nagłośnienie bezprzewodowe i przewodowe. Na życzenie, nasza obsługa przystosowuje sale do potrzeb i preferencji klienta, dlatego oferujemy ustawienia kinowe, klasowe, wyspowe, w kształcie litery T, U, E oraz inne dowolne warianty. Doskonale przygotowane zaplecze pozwala nam zapewnić najwyższą jakość usług podczas organizacji najróżniejszych eventów i wydarzeń.

WYGODNY PARKING

Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe „Zacisze” w Spale to miejsce przystosowane do przyjęcia gości zmotoryzowanych. Oferujemy przestronny parking, na którym z powodzeniem znajdzie się miejsce do zaparkowania samochodów osobowych, jak i autobusów.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą.

Jesteśmy przekonani, że dzięki naszemu Centrum Konferencyjno-Szkoleniowemu „Zacisze” w Spale pobyt na konferencji, szkoleniu, bankiecie, weselu czy wyjeździe w gronie rodzinnym będzie niezapomniany.

365

Dni otwarte w ciągu roku

120

KM OD WARSZAWY

77

Liczba pokoi

ATRAKCJE OKOLICY

Spała to znana miejscowość wypoczynkowa nad Pilicą na terenie dawnej Puszczy Pilickiej, obecnie Spalskiego Parku Krajobrazowego. Posiada dobre warunki klimatyczne. W jej okolicach odbywały się polowania w których uczestniczyli królowie polscy, carowie rosyjscy i prezydenci Polski Międzywojennej. Podczas zaborów tereny te należały do Królestwa Polskiego, którego władcami byli carowie rosyjscy. W 1885 roku wybudowano tu rezydencję Cara Aleksandra III. Od tego czasu gościło tu wiele koronowanych głów z całej Europy. Po odzyskaniu niepodległości Spała była letnią rezydencją prezydentów Stanisława Wojciechowskiego i Ignacego Mościckiego. Leczył się też tutaj Józef Piłsudski.

W Spale znajdują się zabytki o bardzo ciekawej architekturze: drewniany kościółek z 1923 r. w stylu polskim, murowana wieża ciśnień z pocz. XX w., zabytkowy most żelbetonowy na rzece Pilicy (od niedawna imieniem Gen. Tadeusza Buka), budynki osady pałacowej (resztki pałacu, dawne hotele itd.). W centrum osady znajduje się park w stylu angielskim z wieloma egzotycznymi okazami drzew.

 

 

W całej miejscowości znajdziemy pomniki przyrody a wśród nich około 100 wspaniałych dębów o obwodzie do 5 metrów, a nad rzeką sosny na szczudłach. Z okazji 50-lecia AK przy starym kościółku wybudowano letni kościół polowy. Warte odwiedzin jest muzeum – Dom Pamięci Pomordowanych Leśników. Ciekawą architekturą wyróżnia się duży budynek dawnej powozowni i oranżerii z XX w.

Symbolem Spały jest naturalnej wielkości żeliwny posąg żubra, stojący w parku w centralnym punkcie osady, odlany w Petersburgu w 1860 r. Miejscowość gości trzy cykliczne imprezy o ogólnopolskim charakterze: Dożynki Prezydenckie, Hubertus Spalski oraz Spalski Jarmark Antyków i Rękodzieła.

Spała to miejsce magiczne o nieuchwytnym uroku, który sprawia, że i dziś możemy łatwo zrozumieć dlaczego tyle sławnych osób wracało do tej małej osady wśród ogromnych lasów. Najlepiej obrazuje to film „Moja magiczna Spała”, do którego obejrzenia serdecznie zapraszamy.

 • Bunkry w Konewce – trasa turystyczna

 • Kościółek romański Św. Idziego w Inowłodzu

 • Ruiny Zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu

 • Groty Nagórzyckie – podziemna trasa turystyczna

 • Niebieskie Źródła – rezerwat krajobrazowy w Tomaszowie Maz.

 • Skansen Rzeki Pilica w Tomaszowie Maz.

GALERIA